پیری زودرس

پیری زودرس

7 آذر1396
پیری زودرس

شش ماده غذايی كه باعث پيری زودرس ميشود:
✅شيرينی جات:🍬
با مصرف بیش از حد شکر، فرایند گلیکاسیون (واکنش غیر آنزیمی قند ها با پروتئین ها) آغاز میشود.
زمانی که بیشتر از توانایی فراوری سلول های خود شکر مصرف کنید مولکول های شکر اضافی با پروتئین ادغام شده و محصول نهایی گلیکاسیون ایجاد میشود. در نهایت، این محصول تولید شده ممکن است به کلاژن پوست شما (پروتئینی که پوست شمارا محکم و زیبا نگه میدارد) آسیب رسانده و موجب پیری زودرس شود.
✅گوشت کبابی:🍖
تکه گوشت کباب ممکن است حاوی هیدروکربن هایی باشد که مولد التهاب و مشکل ساز هستند. چون که التهاب کلاژن پوست را ازبین میبرد.
✅نوشیدنی های انرژی‌زا و هرگونه ماده کافئین دار:☕️
مصرف نوشیدنی های انرژی زا ممکن است باعث شوند احساس کنید به چابکی یک کودک پرانرژی هستید اما تاثیر خوبی بر روی دندانهای شما نخواهند داشت.
در واقع دندان هایی که در معرض این نوشیدنی ها قرار میگیرند از مینای کمتری برخوردارند.
همچنین مواد کافئین دار باعث دفع مایعات میشود و رطوبت بدن شمارا کاهش میدهد.
✅گوشت های فرآوری شده:
این دسته از مواد شامل سوسیس و کالباس است. بسیاری از این قبیل گوشت‌ها، دارای سولفید‌ها و دیگر مواد نگهدارنده هستند که می‌توانند باعث تورم در پوست شده و سرعت بالا رفتن سن را افزایش دهند. همچنین این مواد دارای مقادیر زیادی نمک است که پف‌آلودگی را به همراه خواهد داشت (لازم به ذکر است که گوشت‌های قرمز فرآوری شده، باعث بروز بیماری‌های قلبی نیز می‌شوند). کالباس را از ساندویچ خود حذف کرده و به مرغ یا بوقلمون روی بیاورید.
✅غذاهای تند:🌶
غذاهای تند در سنین بالای 50 سال، به پوست آسیب میرساند و پوست های مستعد آکنه را نیز تحریک میکند.
این باور وجود دارد که در این حالت، رگ‌های خونی پوست واکنشی‌تر خواهند بود. از آنجایی که غذاهای تند رگ‌های خونی را منبسط می‌کنند، ممکن است پوست زنان بالای 50 سال در طول این مدت لکه‌دار، جوش‌دار و پیرتر به نظر برسد. اگر در مصرف ادویه کاری زیاده‌روی نمی‌کنید، جای نگرانی وجود ندارد اما مصرف مرتب غذاهای تند می‌تواند به ایجاد پف‌آلودگی و لکه‌های قرمز دائمی منجر شود.
✅گوشت قرمز:
گوشت های چرب رادیکال آزاد تولید میکند. رادیکال آزاد در جستجوی الکترون است، الکترون های سالم را به دام انداخته و به آنها آسیب میرساند.در نهایت این آسیب‌رسانی، بر قابلیت خودحفاظتی پوست و تولید کلاژن تاثیر می‌گذارد.
بهتر است گوشت سبک مثل بوقلمون یا مرغ را به جای همبرگر های بیرونی در مصرف روزانه خود بگنجانید.😉

میکرونیدلینگ، پاسخی برای پیری زودرس و جوان‌سازی پوست

نظرات
5/5 0 0 0
ارسال نظر